Help-Portrait 2014. Tikroji fotografijos vertė

Help-Portrait Jonava

Help-Portrait Jonava, 2013 m.

Artėjant žiemos švenčių sezonui, tarp spalvotų reklamų ir pasiūlymų pirkti dovanas artimiesiems, sulaukiame ir pasiūlymo paremti vieną ar kitą projektą. Dalintis gerumu aukojant pinigėlį, rūbą ar maisto produktus. Laikui bėgant atsitiko taip, kad nejučiomis pradėjome gerumą matuoti pinigais ir daiktais.
Klausimas Jums. Ar pamenate visas dovanas, kurias gavote pernai ar užpernai Kalėdų proga? Tiesa ta, kad dažniausiai nepamename. Nes šios materialios dovanos nėra tai, ko mums reikia, ko norime ar trokštame. Deja, šventės, ypač Kalėdos, tapo geriausiai parduodama ir perkama istorija pasaulyje.

Jau šeštus metus didžiulis būrys Help-Portrait fotografų ir savanorių visame pasaulyje žiemos švenčių sezoną pradeda kitaip. Jie neperka dovanų, o dovanoja tai, ką turi vertingiausio: savo laiką, techniką ir talentą. Kam jie įteikia šias dovanas? Tiems, kam to labiausiai reikia. Vienišiems, senyvo amžiaus žmonėms, vaikų globos namų auklėtiniams, senelių ir globos namų gyventojams, neįgaliems žmonėms, daugiavaikėms sunkiau besiverčiančioms šeimoms ar tiems, kurie tiesiog negali sau leisti profesionalių fotografijos paslaugų. Projektas paremtas laisva valia, juo nesiekiama jokios materialinės naudos. Visi savanoriai ir fotografai dirba be atlygio, nei viena fotografija nenaudojama fotografų portfolio ar darbų parodoms.
Kaip atrodo Help-Portrait diena? Jei trumpai: fotografai fotografuoja, atspausdina ir įteikia įrėmintą nuotrauką. Jei smulkiau: kol mamoms ir vyresnėms sesėms visažistės daro makiažą, kiti šeimos nariai lankosi pas plaukų stilistus, mažieji žaidžia su savanoriais, užkandžiauja, ar tiesiog bendrauja su fotografais, stebi jų darbą. Visų savanorių, visažisčių ir plaukų stilistų dėka sukuriama neįkainojama šventė, paremta tikrosiomis vertybėmis – žmogiškais santykiais, laiku ir dėmesiu, skiriamu kitam, kartais visai nepažįstamam ŽMOGUI.
Žmogui, kuriam šis nepažįstamų žmonių dėmesys ir įteikta profesionali nuotrauka kartais būna pirmas jo portretas gyvenime. Sutelktas savanorių ir fotografų dėmesys suteikia fotografuojamiems žmonėms pasitikėjimo, o jausmas įteikiant nuotrauką ir stebint žmogaus reakciją suvirpina bet kurią širdį. Kartais nuotrauka tampa ta riba, nuo kurios galima atsispirti ir pradėti naują gyvenimo etapą. Kartais įvertinti, tai, ką turi brangiausio – artimuosius.

“Atrodo, kad fotografija kaip verslas, pragyvenimo šaltinis, turi nuolat generuoti pajamas, fotografas turi nuolat būti užimtas iki begalybės. Help-Portrait projektas atveria akis ir nustembi su kiek naujų žmonių susipažįsti, kaip smagu būna po sunkios Help-Portrait dienos.” – Help-Portrait savanoris, fotografas.

Lietuvoje taip pat jau šeštus metus fotografai ir savanoriai taria “taip” Help-Portrait – kitokiam socialiniam judėjimui. 2013 metais Lietuvos miestuose ir miesteliuose vykusiame Help-Portrait projekte buvo nufotografuoti 1222 žmonės, įteiktos 1086 įrėmintos fotografijos. Dalyvavo 103 fotografai, 35 visažistės, 26 plaukų stilistės ir net 160 savanorių.

Kviečiame prisijungti fotografus ir savanorius, kurie nori švenčių sezoną pradėti kitaip nei visada. Pradėti su Help-Portrait.

Daugiau informacijos www.help-portrait.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *